Following are expected entry lists (to-date) for the pro late model and super stock Canadian Short Track National races at Jukasa Motor Speedway on September 2. The APC and Ontario Super Late Model Series races on September 1 are managed by their respective series, therefore entries are collected by them.

Entry lists are based on entry forms received from the teams, to-date. Teams can register right up until the race day so the lists are subject to change, without notice.

Pro Late Model (200-lap feature, $50k-to-Win)

Showing (car number) driver name, hometown, province/state

  1. (2) Tim Ellis, Kitchener, Ontario
  2. (3) Jason Hathaway, Stouffville, Ontario
  3. (3) Shae Gemmell, Dorchester, Ontario
  4. (4) Trevor Monaghan, Mount Hope, Ontario
  5. (5) TBA, Ray, Michigan
  6. (5) Eric Lee, Macomb, Michigan
  7. (5) Paighton Jacobs, London, Ontario
  8. (6) Matt Wallace, Concord, North Carolina
  9.  (7) Branden Verhoeven, Kerwood, Ontario
  10. (7) Todd Delisle, Courtice, Ontario
  11. (8) Kent Vincent, Crapaud, Prince Edward Island
  12. (9) Brandon Watson, Stayner, Ontario
  13. (10K) Jesse Kennedy, Southwold, Ontario
  14. (12) Matthew Shirley, Saskatoon, Saskatchewan
  15. (14) TBA, Caledonia, Ontario
  16. (14) Carson Hocevar, Portage, Michigan
  17. (15) Derek Lynch, Warkworth, Ontario
  18. (17) Joshua Stade, Chesley, Ontario
  19. (18) Patrick Freel, London, Ontario
  20. (20) Raphael Lessard, Saint Joseph De Beauce, Quebec
  21. (21) Matt Pritiko, London, Ontario
  22. (21) Joseph Berretta, Exeter, Pennsylvania
  23. (21X) Terry Jacques, Mount Brydges, Ontario
  24. (24) Nick Goetz, Southampton, Ontario
  25. (26) Bubba Pollard, Senoia, Georgia
  26. (27) Matt Box, Milton, Ontario
  27. (28) DJ Kennington, St Thomas, Ontario
  28. (29) Ryan Kimball, Norwood, Ontario
  29. (29X) Sean Grosman, Miami, Florida
  30. (31W) Rick Spencer-Walt, Oro-Medonte, Ontario
  31. (31) Jade Franklin, Coldwater, Ontario
  32. (32) Treyten Lapcevich, Grimsby, Ontario
  33. (33) Weston Griffith Jr, Crown Point, Indiana
  34. (35) Derek Ramstrom, Worcester, Massuchusetts
  35. (36) David Elliott, Dundas, Ontario
  36. (41) Taylor Holdaway, Orillia, Ontario
  37. (41SC) Samuel Charland, Saint-Christophe-D’Arthabaska, Quebec
  38. (42) Kyle Reid, Fort McMurray, Alberta
  39. (44) Steve Laking, Guelph, Ontario
  40. (46) Billy Zardo, Brampton, Ontario
  41. (47) Jordan Sims, Sault Ste Marie, Ontario
  42. (47) Brian Campbell, Wyoming, Michigan
  43. (48) Dwayne Baker, Stayner, Ontario
  44. (51) Braden Langille, Dartmouth, Nova Scotia
  45. (52) Jake Sheridan, Mount Brydges, Ontario
  46. (53) Cole Butcher, Porters Lake, Nova Scotia
  47. (54) Jarrett Butcher, Porters Lake, Nova Scotia
  48. (63) Hudson Nagy, Mount Hope, Ontario
  49. (71) Johnny VanDoorn, Muskegon, Michigan
  50. (71) Harold Fair, Milan, Michigan
  51. (72) Junior Farrelly, Guelph, Ontario
  52. (73) Cole Powell, Mount Brydges, Ontario
  53. (81) Nevin Scott, Clyde River, Prince Edward Island
  54. (81) Andrew Gresel, Aleenford, Ontario
  55. (81) Tyler Roahrig, Plymouth, Indiana
  56. (84) JR Fitzpatrick, Cambridge, Ontario
  57. (84QC) Martin Latulippe, Vallee Jonction, Quebec
  58. (86) Billy Schwartzenburg, Guelph, Ontario
  59. (89) James Horner, Fraserville, Ontario
  60. (89c) Shawn Chenoweth, Plattsville, Ontario
  61. (91) Patrick Laperle, St Denis Sur Richelieu, Quebec
  62. (96) Jaxson Jacobs, London, Ontario
  63. (114) Sterling Marlin, Columbia, Tennessee

Super Stock = Saugeen Shores Transmission (50-lap feature, $5k-to-Win)

  1. (007) Jamie Klumper, Mitchell, Ontario
  2. (6) Mike Weeda, Bolton, Ontario
  3. (7m) Steve Cashmore, Puslinch, Ontario
  4. (8) Chris Reid, Fort McMurray, Alberta
  5. (10) Dennis, Cybalski, Hamilton, Ontario
  6. (17) Kenny McNicol Jr., Exeter, Ontario
  7. (21) Rick Verberne, Otterville, Ontario
  8. (30) Todd Davenport, Allenford, Ontario
  9. (36) Lane Zardo, Brampton, Ontario
  10. (37) Robbie Sikes, Orillia, Ontario
  11. (44) Dave Doucette, Angus, Ontario
  12. (44) Michael Ford, Walkerton, Ontario
  13. (47) Tom Walters, Innisfil, Ontario
  14. (48) Coltin Everingham, Innisfil, Ontario
  15. (49) Frank Davey, Innisfil, Ontario
  16. (50) Dwayne Baker, Stayner, Ontario
  17. (55) Gary Adriaensen, Belmont, Ontario
  18. (63) Carson Nagy, Mount Hope, Ontario
  19. (72) Randy Rusnell, Cambridge, Ontario
  20. (77) Darrell Lake, Mount Brydges, Ontario
  21. (77) Jake Zevenbergen, Shallow Lake, Ontario
  22. (78) Rick Hay, London, Ontario
  23. (93) Jerry Broom, Dashwood, Ontario
  24. (96) Donavan Price, Courtice, Ontario
  25. (96m) Larry MacKenzie, Caledon, Ontario
  26. (99) Tim Burke, Bancroft, Ontario

Based on registrations received, subject to change without notice.